21 Eylül 2011 Çarşamba

Aşk Gibi Bir Körlük Halidir Taraftarlık...

Dün mabeddeydim. Bir tarihe tanıklık etmek için, takımıma destek olmak için, o renklere aşık olduğum için; Fenerbahçe'li olduğum için.. Tam 41 663 bin dişi kanaryayla birlikte,araya kaynayan dişi görünümlü erkek kanaryalarla birlikte.. Aşk bir körlük hali, bu aşk uğruna kadın kılığına girmeyi göze almakta bu sevdaya dahil...

Sloganlar, coşku, takıma destek, rakibe ıslıklı protesto, Vuvuzela sesleri, bağrışlar da dahil olmak üzere mabedde ortam muhteşemdi.. Bağrışlar diyorum çünkü belki de hayatında ilk defa stada maç izlemeye gelen coşkulu dişi kanaryalar,başka başka şehirlerden sadece bu maç için gelen dişi kanaryalar, seslerini oyuncularla nasıl buluşturacaklarını, ne söyleyeceklerini bilemiyorlardı.. Ama ses eksik olmuyordu stadda...Dünya tarihinde böyle bir sahne daha önce yaşanmış mıydı, yaşanır mıydı bilmiyorum ama bir tarihe eşlik ettiğimi çok iyi biliyorum.. Dün akşam sosyal medya sitelerinde dişi kanaryalarla dalga geçmeye çalışan anti fenerlilere söyleyecak bir iki çift lafım elbette var..

Sevgili anti-fenerliler sorarım sizlere dişi kargaları pardon kartalları, dişi hamsileri (hamsinin dişisi olur mu- eee olur elbette) ya da dişi aslanları toplasak bir stada yerleştirsek 40 bini bulurlar mı? Bulurlar heralde... Dün akşam mabede gelen 41. 663 dişi taraftarı ancak sarı lacivert ruh bir araya toplardı, bu gerçeği bir yenisi yaşanana kadar hiçbir şey değiştiremeyecek, aksini söyleyemeyecek.. Biz bu ülkeyi sarı lacivete boyarız derken şaka yapmadık.. Biz mabeddeyken erkek kanaryalar da sokakları boyadılar sarı laciverte.. Bu gerçeklerle yaşamak ağır biliyorum, bunu hazmetmek çok zor bunu da anlıyorum... Yüreklerinizin kulakları sağır oldu bunu da anlamaya çalışıyorum.. Ama bu gerçekle yaşamayı öğreneceksiniz.. Kendi paramızla yaptığımız stadda anamızın ak sütü gibi helal ettik sevgimizi de emeğimizi de..

Aziz başkanım;

Yine geleceksiniz mabedimize, yine birlikte maç izleyeceğiz.. Unutmadık, Unutmayız, Unutturmayacağız...


Ebru Özgen
12 Numara

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder